У районній раді відбулася нарада з освітянами

30 червня голова районної ради Юрій Коцегубов провів робочу нараду з керівниками закладів загальної середньої освіти району, враховуючи карантинні обмеження.

В нараді взяли участь заступник голови райради Микола Піщанський, начальник районного центру  з обслуговування закладів та установ освіти Ганна Кривоногова, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олег Смірних, головний інспектор районного сектору Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій в Херсонській області Віталій Коваль, начальник районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Володимир Дячук. Були розглянуті актуальні на сьогодні освітні питання.

Перед початком роботи засідання голова районної ради інформував про нові зміни у законодавстві стосовно призначення на посаду керівників комунальних закладів освіти на конкурсних засадах, зазначивши, що введення в дію Закону України «Про повну загальну середню освіту» дає можливість засновникам призначати керівників цих закладів.

Після чого були розглянуті питання порядку денного засідання.

Зокрема, Микола Піщанський інформував присутніх про затверджений відповідним рішенням сесії районної ради Порядок проведення конкурсу на посаду  керівників закладів освіти, з урахуванням нових змін. Та зазначив, що з 01 липня районною радою оголошується конкурсна компанія по призначенню керівників на вакантні посади у тих закладах освіти, де це необхідно.

В ході наради також обговорили питання про імплементацію Закону України «Про повну загальну середню освіту»;  припинення безстрокових трудових договорів з керівниками ЗЗСО; з керівниками, яким виплачується пенсія за віком; забезпечення нової української школи відповідно до вимог чинного законодавства.

Проблемним на сьогодні для закладів освіти району залишаються питання вивозу твердих та побутових відходів; поганий стан доріг, що впливає на підвіз учнів; відключення електроенергії в період навчання.

Володимир Дячук наголосив на підготовці харчоблоків шкіл відповідно до санітарних вимог, медичних оглядів працівників шкільних їдалень, техперсоналу та педагогів.

Віталій Коваль зазначив, що не зважаючи на дистанційне навчання, у зв’язку з карантинними обмеженнями,  навчальні заклади району повинні бути готовими до повноцінного навчального процесу. Для цього керівникам навчальних закладів важливо привести у відповідність необхідну документальну та матеріально-технічну бази.

За результатами обговорення питань порядку денного головою районної ради надані доручення:

  • ініціювати лист-звернення до Верховної Ради України та до Міністерства освіти і науки України щодо внесення змін до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо зміни засновника, а саме: рішення про утворення комунальних ліцеїв повинно прийматися на рівні об’єднаних територіальних громад;
  • керівникам закладів освіти запровадити роздільний збір сміття з початку нового навчального року;
  • оскільки приведення у відповідність до вимог пожежної безпеки  у закладах освіти району потребує значних фінансових витрат,    необхідно ініціювати розробку відповідної програми із залученням державних коштів.
Поділитися:

Переглянути інші новини

X