Проблеми меліорації у пріоритеті

Голова районної ради Юрій Коцегубов взяв участь у «круглому столі» «Стратегія розвитку системи зрошення в Україні», організованого Всеукраїнською Аграрною Радою, який проходив 22 липня у місті Нова Каховка. Питання розвитку зрошення в Україні обговорили агровиробники з Херсонської, Миколаївської, Одеської, Дніпропетровської, Запорізької областей. Захід відбувся за участю народних депутатів, представників міністерств та центральних органів виконавчої влади, керівників сільськогосподарських підприємств Новотроїцького району: ТОВ «Світанок», СК «Громівський», ПОСП «Мир», ПСП «Сиваш», ПП «Арм-Агро», спеціалістів у сфері меліорації.

Учасники «круглого столу» акцентували увагу на основних проблемах, які турбують аграріїв у сегменті меліорації. Зокрема, мова йшла про інвестиції у нові меліоративні системи та приватизації існуючих, високу вартість електроенергії, що використовується для зрошення полів, захист інтересів сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності на фоні відкриття ринку землі у тому числі і від рейдерських атак, які є непоодиноким явищем на теренах України.

Аграріїв турбує питання створення організації водокористувачів – структури, яка змогла б провадити незалежну від держави господарську діяльність, пов’язану з постачанням води для зрошення. Це можливо лише за умови прийняття відповідного закону, на чому й наполягають аграрії.

Певні нормативно-правові ініціативи в агросфері необхідні й для того, щоб реалізувати у Херсонській області плани щодо збільшення території зрошуваних земель з 427 до 600 тис. га, які вкрай необхідні у зоні ризикованого землеробства. Це має позитивно вплинути на об’єми сільськогосподарського виробництва та забезпечити сталий розвиток економіки Херсонщини.

 

Поділитися:

Переглянути інші новини

X